Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
adres: Kozłówka 3, Kozłówka
strona internetowa: www.muzeumzamoyskich.pl/
2019 rok:
W związku z proponowanym motywem przewodnim, którym w tym roku ma być miłość, zaproponujemy zwiedzającym możliwość kontemplowania obrazu Alegoria powonienia – klasyczna personifikacja zmysłu węchu. Jest to płótno z XVI w, wykonane w Wenecji, w kręgu malarzy związanych z pracownią Jacopa Tintoretta lub jego syna Domenica. W XVI i XVII w., Flora stała się symbolem pory wiosennej, siły natury i
miłości. Obraz prezentowany jest w pałacowej ekspozycji, zwiedzanej w określonym czasie z przewodnikiem, my, chcąc zachęcić do powolnego oglądania, proponujemy jego wydruk w odpowiedniej skali, ze szczegółowym opisem całej kompozycji i objaśnieniem licznych
detali i symboli. Wydruk zaprezentujemy w przestrzeni, gdzie bez narzuconego tempa i ograniczeń czasowych, zwiedzający będzie mógł przyjrzeć się najdrobniejszym detalom.
2018 rok:
w tym roku w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce będzie można zobaczyć:
21 kwietnia 2018 roku, w ramach Slow Art Day, wszystkich chętnych do wolnego kontemplowania sztuki zapraszamy na spotkanie przy zegarze słonecznym na dziedzińcu zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12.00. Opowiemy historię kozłowieckiego „słonecznika”, zdradzimy, kto był jego inspiratorem, a kto autorem, podpowiemy, gdzie szukać podobnych zegarów na Lubelszczyźnie. Będzie można także zaopatrzyć się we własny zegar słoneczny.
Spotkanie będzie zachętą do zwiedzenia wystawy „Cień czasu”, która 27 kwietnia zostanie otwarta w sali na piętrze teatralni Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. W tym samym dniu (27.04) odbędzie się również konferencja naukowa „Zegary słoneczne Jana Baranowskiego”.
2017 rok:
listę obiektów ogłosimy niedługo 🙂
2016 rok:
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, wyjątkowo zaprasza na dwudniową celebrację Dnia Wolnej Sztuki, czyli 23 i 24 kwietnia 2016 r!!
Temat przewodni „Dnia” będzie nawiązywać do tegorocznych wystaw czasowych, związanych z dziećmi, ich zabawami i edukacją. W podcieniach portyku głównego pałacu Zamoyskich zostaną ustawione plansze ze szkicami i wprawkami rysunkowymi I ordynatowej kozłowieckiej, Anieli z Potockich Zamoyskiej, i jej siostry, Janiny. Będą one zapowiedzią wystawy czasowej „Bakalaureaty arystokraty.
http://www.muzeumzamoyskich.pl/slowartszesnascie
2015 rok:
18 kwietnia przypada Dzień Ochrony Zabytków. To również termin
światowej akcji muzealników SLOW ART DAY. Z tej okazji turyści
odwiedzający nasze Muzeum będą mogli dowiedzieć się więcej o
muzealiach związanych z postacią Napoleona, zgromadzonych w
Kozłówce. Pasjonatów tej epoki już dziś zapraszamy do Muzeum
Zamoyskich.